Chrániče na kolečkové brusle

Při jízdě na kolečkových bruslích samozřejmě hrozí pád. Brusle jsou poměrně dost náročné na kvalitu cesty a i malý kamínek nebo větvička je může úspěšně zaseknout. Pádu se v takovém případě těžko vyhnete.

chrániče na kolečkové bruslechrániče na inline brusle
Při pádu nejčastěji odřete dlaně, pak kolena a nakonec lokty. Alespoň na začátek se tedy vyplatí zakoupit sadu chráničů. Sady chráničů jsou za lepší cenu než zakoupené jednotlivé kusy a obsahují chrániče právě na zápěstí, kolena a lokty.
Chrániče se upevňují nejčastěji přes elastické pásky na suchý zip a velikostně se tedy dají dobře nastavit.
Rozdíl mezi levným a drahým pak bude v tvarování chrániče a v použitých materiálech. Dražší modely využívají materiály, které lépe odvádějí pot a zároveň jsou příjemněji tvarované. Ve všch chráničích se však v létě zpotíte, s tím je potřeba počítat.
Osobně bych doporučil alespoň chrániče na zápěstí a nebo třeba alespoň cyklo rukavice. Při pádu pod sebe strčíte ruce snad vždycky a zároveň jsou odřeniny na rukou nejvíce nepříjemné.

Helmy a chrániče můžete vybrat v největší speciálce pro bruslaře
www.inline-brusle.cz


Helma na kolečkové brusle


helma na kolečkové brusle
Helma na inline brusle je důležitým vybavením. Na hlavu sice spadnete asi minimálně nebo třeba vůbec, ale pokud se tak stane, je poranění hlavy hodně nepříjemné. Mějte na paměti, že o pád se nemusíte postarat vy, ale může někdo vrazit do vás nebo vám může skočit nějaké zviřátko do cesty. Oblíbeným druhem pro bruslaře je pes na vodítku nebo dítko na odrážedle apod. Srážka s nepozorným cyklistou pak není už vůbec nic příjemného.
Helma na kolečkové brusle splňuje normu pro cyklistické helmy. Norma přímo na brusle neexistuje. (pokud vím). Použít lze buď tzv. kokoska nebo klasická helma na kolo. Výhodou kokosek je větší trvanlivost. Výhodou cyklo helem je mnohem lepší odvětrání a nižší hmotnost.
Kokosku bych tak doporučil spíše do skate parku nebo na freeskate brusle. Cyklo helmu pak asi všem ostatním.


Pokud tedy máte něco v hlavě, chraňte si to!

helma na inline brusleOchrana kostrče a bokůNa kolečkové brusle lze také použít chránič boků a kostrče. Je vhodný pro bruslaře, kterí mají z bruslení strach, ale přesto chtějí začít, pro bruslaře, kteří jsou již třeba po úraze kostrče nebo kyčlí a také pro agresiv bruslení, kde hrozí úrazy všeho možného.
Plastové nebo jen měkčené chrániče jsou našity na prodyšné trenky a nosí se pod oblečení. Standardně chrání právě kostrč a boky. Stejné trenky se pak běžně používají i na lyže, snowboard a třeba sjezdová kola.Ochrana kostrče a bokůPoslední aktualizace: 2017.
Jak vybrat kolečkové brusle.
Připomínky můžete posílat na hnusak[zavinac]volny.cz